SUYUN EN VERİMLİ YOLDAN TAŞINMASI İÇİN TÜRBOSAN TÜRBOMAKİNALARI

2 month(s) ago Reklam ve Tanıtım Genel  category.

Akışkanların transferi, enerjilerini arttırmak suretiyle yapılmaktadır. Enerjinin arttırılması için gerekli olan hareket de pompalar yoluyla sağlanabilir. Pompalarla hızlandırılan sıvılar veya kompresörlerle sıkıştırılan gazlar, onları taşıyacak boru hatları vasıtasıyla kullanılacakları noktaya iletilmektedir.

Türkiye’de 1950’lerde başladığı kabul edilen pompa üretimi, 1960’larda demir-çelik, döküm sanayilerinin gelişimine paralel olarak ilerleme göstermiş, 1970’lerde ithalatın azalması, 1980’lerde ise ihracatın teşvik görmesi ve sulu tarımın, sanayide proses suyunun önem kazanması sayesinde hız kazanmıştır. Bu süreçte arıtma tesislerinin zorunlu hale gelmesi de pompa imalat sektörü için bir fırsat olmuştur.1995’te Gümrük Birliği anlaşması ile ithalat ivme kazanmış, 2001 ekonomik krizi ile imalat sektöründe sıkıntı yaşanmıştır.2007’de üretim alt yapısı belli bir güce ulaşan 20’ye yakın tesise karşın 200’ün üzerinde atölye ölçeğinde üretici olduğu bilinmektedir. Bakıldığı zaman ülkemizde büyük işletme yerine orta ve küçük işletmeler kurulmuştur. Türkiye çapında bölgelere göre en fazla işletme Marmara ve Ege bölgesi'nde yer almaktadır.

Bugün pompa üretiminde Türkiye, İspanya ile birlikte Avrupa’nın 5.büyük üretici konumundadır. Türkiye’nin 2023 yılı ihracat hedefi içinde vanalarla birlikte pompa endüstrisinin payı 6 milyar USD olarak öngörülmektedir.

Sektöre emek verenleri bir araya getirmek, bilgi ve fikir alışverişi yapılacak ortamları hazırlamak, eğitim ve kaliteyi artırıcı faaliyetleri yapmak, sektörün tanıtılması, rekabet gücünün artması ve uluslararası organizasyonlarda söz sahibi olunması için 1970'li yıllarda Pompa Sanayiciler Derneği kurulmuştur. 20 Temmuz 2005 tarihinde "Türk Pompa ve Sanayiciler Derneği" ne dönüşme kararı alarak misyonu doğrultusunda önemli bir hamle yapmıştır.

Türbosan A.Ş. ‘nin 1971 yılında, ülkemizin tarımsal sulama, içme suyu, atık su ve çeşitli endüstriyel tesislerin pompa ihtiyacını karşılamak için başlayan tasarım ve üretim süreci, “Enerji Verimliliği Yüksek” Pompaları ve Pompa Sistemlerini ürün portföyüne dahil edilmesi ile devam etmektedir.Pompa sektöründe elde ettiği deneyimi ve güncel mühendislik araçları ile Pompa Sistemlerini bugünkü başarılı noktaya taşımaktadır.

Türkiye’de sektörünün lider kuruluşu olarak, “Enerji Verimliliği” konusuna da öncülük etmektedir. Türbosan, tüm ürün gruplarında “Enerji Tasarruflu” Pompa ve Pompa Sistemlerinin Ar-Ge çalışmalarına önem vermektedir.

Genişleyen ürün çeşidi ve artan üretim kapatisitesini karşılayabilmek için 2013 yılında Dilovası’ndaki modern fabrikasına taşınmıştır.

Türbosan, Pompa ihtiyaçlarının tesbit ve seçiminde; proje, konstrüksiyon, imalat, deney ve araştırma imkanları ile en iyi ve ekonomik çözümün bulunmasını ticari menfaatlerin üstünde tutmaktadır. Konusunda uzmanlaşmış teknik elemanları sayesinde Türbosan dünya pazarlarına açılarak uluslararası rekabete de ayak uydurmuştur.Ortadoğu, Avrupa ve Uzakdoğu ülkeleri başta olmak üzere birçok ülkeye ihracat yapmaktadır. Yıllık cirosunun %50'sinden fazlasını ihracattan kazanmaktadır.

Türbosan A.Ş. TS EN ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi, CE Belgeleri, TS 12599, TS 514 ve TS EN ISO 9905 Türk Standartlarına Uygunluk Belgelerine sahiptir.

Firma; norm pompalar, emişli pompalar, kademeli pompalar, dalgıç ve kanalizasyon pompalar, yangın pompa sistemleri, akımlı pompa, proses serisi pompalar, sıcak su ve termal yağ pompalar, kızgın yağ pompaları, tarımsal amaçlı sulama ve yağmurlama pompaları üretimi yapmaktadır.

Türbosan ürünlerinin Avrupalı ve Amerikalı üreticilerin ürünlerinden kalite ve çalışma ömrü olarak hiçbir farkı yoktur. Ülkemizdeki pompa kullanıcıları, Türbosan'ın ürettiği pompaları güvenle kullanabilmektedir.

Belediyelere, kamu kuruluşlarına, demir-çelik sektöründeki kuruluşlara ve enerji tesislerine hizmet vermektedir. Kısacası, suyun biryerden biryere taşınması ve pompalanması gibi faaliyetlerini gerçekleştirmektedir. Türbosan, ülkemizde birçok kuruluşa hizmet vermektedir. Hizmet verdiği kuruluşlardan bazıları; İSKİ, ASKİ, BUSKİ, İSU, PAKMAYA, ŞİŞECAM, TÜPRAŞ, VİTRA, MUTLU AKÜ, ARÇELİK, TAT, ENKA'dır.

Firma, su ve atık su çözümlerinde faaliyet gösteren ürünlerinin tanıtımını ve müşterileriyle yakından iletişim kurmak için birçok fuara katılmaktadır.Türbosan,yakın zamanda Ankara'da gerçekleşen SUTEK 2018 fuarında yer almıştır.

Konusunda uzman ve tecrübeli teknik kadrosuyla, müşteri istek ve beklentilerini karşılayacak ürün ve hizmetleriyle en yüksek tatmini sağlamaya çalışmakta ve sektöre değer katmaktadır. Ayrıca, kalitenin maliyetleri düşüren ve karlılığı artıran bir anlayış olduğuna inanmaktadır. Kalite anlayışı ve çevrenin korunması bilincinde üretim sürecine devam etmektedir. Sektöründe lider kuruluş olma yolunda itibarını koruyarak, teknolojiyi yakından takip etmekte ve ürün yelpazesini sürekli geliştirmektedir.

 

http://www.globalpiyasa.com/tr/turbosanType comment | Mark the Article...

4000 characters left +Add Media

Add Media

Add video Add Picture

Web Sources (opsiyonel)

Comments

There are not any comments posted for this article yet.

 

Sharing Person

Meral Kaya

Dış Ticaret

Share article with my connections

  •    

Share with my connections


  •